چگونه کاربن دستگاه فکس را خودمان تعویض کنیم؟!

>کارتریج اچ پی 12A

به نام خدا

کاربن یا فیلم فکس نوار مشکی رنگی است با متراژ های مختلف که بین دو میله پلاستیکی یا مقوایی قرار دارد که به دور یکی از میله ها پیچیده شده است و در دستگاه فکس وظیفه چاپ نوشته ها و تصاویر بر روی کاغذ را برعهده دارد.

این نوار مشکی یک قطعه مصرفی در دستگاه فکس محسوب میشود یعنی به مرور زمان با دریافت فکس مصرف میشود و بعد از مدتی پایان می یابد.به همین دلیل یادگیری نحوه صحیح تعویض آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیلم فکس های پاناسونیک مدل های مختلفی دارد که در پایین همه مدل فیلم های تولید شده توسط کمپانی پاناسونیک قرار داده شده است. ولی از جمله فیلم های پرمصرف میتوان به فیلم های FA52E ، FA54E ، FA57E اشاره کرد.

فیلم فکس پاناسونیک Fax Roll KX-FA136A******** قابل استفاده در فکس های:

KX FHD332 ، K

فیلم فکس FA54E قابل استفاده در فکس های:

فیلم فکس FA57E قابل استفاده در فکس های:

شما نیز اگر از دستگاه های فکس پاناسونیک استفاده میکنید میتوانید مدل دستگاه خود را از میان مدل های بالا پیداکنید و و بر اساس آن فیلم قابل استفاده در دستگاه هتان را بیابید

پس از اینکه با فیلم فکس آشنا شدیم و یاد گرفتیم که هر فیلم با چه دستگاهی سازگار است نوبت به تعویض آن میرسد

نحوه تعویض فیلم فکس

  • اصول تعویض فیلم های پاناسونیک تقریبا به یک صورت انجام می شود.
  • ابتدا درب جلوی دستگاه را باز می کنیم. درب جلو همان دربی است که همه دکمه ها و نمایشگر روی آن قرار دارد.
  • از قسمت بالا آن را به طرف جلو هدایت می کنیم.
  • سپس دکمه سبز رنگی که سمت چپ دستگاه قرار دارد را به داخل فشار می دهیم. درب دوم دستگاه بالا و عقب باز می شود.
  • حالا نوبت قرار دادن فیلم داخل دستگاه است.

همان طور که قبلا گفتیم فیلم های پاناسونیک دارای دو میله پلاستیکی است. یکی به رنگ سفید و دیگری آبی رنگ است.زمانی که شما فیلم فکس نو خریداری میکنید تمام کاربن بر روی میله سفید رنگ قرار دارد.این میله را در قسمت عقب دستگاه قرار میدهیم و میله آبی رنگ که چند دور فیلم دور آن قرار دارد را در قسمت جلو می گذاریمحالا درب عقب دستگاه را به آرامی سر جای خود قرار داده و دو دست را روی درب میگزاریم و به آهستگی درب را به پایین فشار میدهیم تا دکمه سبز رنگ سمت چپ به بیرون بیاید و سر جای خود قرار گیرد.درب اول را هم به عقب می آوریم و در جای خود قرار می دهیم.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.